Świnoujście: Jest przetarg na budynek techniczny i zadaszenie

źródło: własne / GS24.pl

Pochłoną 5 mln zł i będą gotowe do rozpoczęcia rundy wiosennej. Tak przynajmniej zakłada przetarg na zadaszenie części trybun i budowę pomieszczeń na południowej trybunie – pisze „Głos Szczeciński”.

Reklama

Docelowo na świnoujskim stadionie mają się pojawić również maszty oświetleniowe, ale w pierwszym przetargu nie zostały uwzględnione. Będzie jedynie zadaszenie południowej trybuny, budowa budynku administracyjnego, a także systemy kontroli dostępu i nagłośnienia.

Stadion FlotyNa realizację zadania jest bardzo mało czasu, bo nie dość, że wszystko ma być gotowe do 24 marca (budynek w stanie surowym), to jeszcze na budowę pozostały tylko najtrudniejsze miesiące w roku, począwszy od grudnia. Niesprzyjająca aura może w związku z tym storpedować harmonogram. Bo o ile w dokumentach magistratu widnieje data zakończenia ustalona na 29 czerwca 2012, o tyle prezydent zobowiązał się, że stadion będzie spełniał wymogi ligowe jeszcze przed wiosennymi rozgrywkami.

Zanim jednak do harmonogramu można będzie w ogóle przejść, trzeba rozstrzygnąć przetarg. Na składanie ofert czasu jest mało – do 7 listopada. To zaledwie 18 dni od informacji o samym postępowaniu. Później przyjdzie czas na wybór najkorzystniejszej oferty.

Miasto ma przygotowane na realizację zadania 5 mln zł, bo według architektów zadaszenie powinno się zmieścić w okolicach 3,6 mln, a nowy budynek pochłonie kolejne 1,3 mln. W jego dolnej części będą pomieszczenia pomocnicze, pokój obsługi medialnej, doraźnej pomocy medycznej, toaleta dla niepełnosprawnych. W górnej części znajdą się pomieszczenia dla komentatorów sportowych.

Reklama