Sosnowiec: Dwa Zagłębia na jednym stadionie?

źródło: naszemiasto.pl / Zaglebie.Sosnowiec.pl

Zespół założony w tym roku przez sosnowieckich fanów, Zagłębie 1906, od wiosny 2012 roku być może będzie grało na Stadionie Ludowym. Przeszkodą dla przenosin będą jednak umowy pomiędzy MOSiRem a dotychczasowym użytkownikiem obiektu, jakim jest drugoligowa drużyna Zagłębia Sosnowiec – informuje serwis naszemiasto.pl.

Reklama

Przed startem obecnego sezonu do B klasy zostało zgłoszone Zagłębie 1906. Nowy klub powstał z inicjatywy tamtejszych kibiców, którzy podkreślają, że mają dość nieudolnej gry piłkarzy i nieskuteczności działań ludzi kierujących ich zespołem. W roli gospodarza nowa drużyna gra na boisku dzielnicy Zagórze. Ponadto podczas spotkań drugoligowego Zagłębia zawieszono prowadzenie dopingu.

Stadion Ludowy w Sosnowcu

Zły klimat wokół dotychczas jedynej drużyny, jaką wspierano w Sosnowcu, i powstanie nowego klubu zaowocowały drastycznym spadkiem frekwencji na Stadionie Ludowym. Więcej ludzi przychodzi obecnie na spotkania B klasy. Jak możemy wyczytać z raportów frekwencyjnych na stronie 100% Zagłębie Sosnowiec, średnia frekwencja zespołu kierowanego przez fanów wynosi około 700 osób na mecz.

Z uwagi na wysokie zainteresowanie, kibice planują przenosiny na Stadion Ludowy. - Na pewno nie nastąpi to jesienią, bo do rozegrania zostało tylko kilka kolejek. Ale wiosną na pewno wrócimy do realizacji tego pomysłu. Więcej na ten temat będę mógł jednak powiedzieć dopiero po rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie stadionem - podkreśla prezes B-klasowego Zagłębia, Piotr Chałuda.

Do tej pory sprawa nie nabrała oficjalnego toku. Ponadto proces przenosin nie będzie sprawą prostą. Sosnowiecki MOSiR ma bowiem podpisane umowy z drugoligowcami, które ściśle określają prawa do użytkowania obiektu. Możliwość korzystania ze stadionu ogranicza tygodniowy terminarz, który w całości zapełniony jest przez mecze i treningi drużyny z drugiej ligi. - Zagłębie Sosnowiec ma zawartą z nami 30-letnią umowę na korzystanie z obiektów przy ul. Kresowej. Podpisywałem ją jeszcze z włoskimi udziałowcami klubu - podkreśla prezes MOSiRu, Zbigniew Drążkiewicz. - Dlatego decyzję o korzystaniu ze stadionu przez inną drużynę, wcześniej należałoby skonsultować z władzami klubu.

Zagłębie 1906 pod względem sportowym radzi sobie dobrze i jest liderem w swojej grupie B klasy.

Reklama