Sao Paulo: Wyjątkowy pierwszy gol

źródło: Folha.com

Nowy stadion zespołu Corinthians doczekał się pierwszego strzelca. Tyle że na obiekcie są na razie tylko fundamenty. Robotnicy znaleźli jednak sposób i stworzyli prowizoryczne boisko na szutrze – pisze Folha.com.

Reklama

To nie Ronaldo, Adriano czy inny ze znanych reprezentantów Brazylii. Pierwszą bramkę w historii Estadio da Itaquera strzelił Benicio Pereira Santos, 30-letni robotnik z Salvadoru. Okoliczności są na tyle intrygujące, że oficjalna inauguracja zaplanowana jest na grudzień 2013. Tymczasem już teraz, w trakcie prac nad fundamentami robotnicy stworzyli prowizoryczne boisko. Skorzystali z usypanej niedawno w miejscu pola gry szutrowej nawierzchni. W środę narysowali na nim linie, a później przynieśli z pobliskich boisk treningowych dwie bramki. W piątek doszło do historycznego meczu i pierwszego gola. Nietypowe boisko możecie zobaczyć poniżej:

Strzelec nie ukrywał zdziwienia, gdy zainteresowały się nim media. Nie uległ jednak presji i nie zadeklarował przywiązania do Corinthians, którzy będą tu grać. Choć koledzy namawiali go by tego nie robił, potwierdził publicznie swoje przywiązanie do rodzinnego klubu Vitoria z Salvadoru.

Estadio da Itaquera

Estadio da Itaquera

Reklama