Puławy: Nowy stadion bez licencji

źródło: KurierLubelski.pl

Choć jeszcze pachnie nowością, nie nadaje się nawet na trzecią (tzw. II) ligę. Tak przynajmniej uważają przedstawiciele Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, którzy przygotowali po wizycie w Puławach długą listę niezbędnych poprawek – pisze „Kurier Lubelski”.

Reklama

Komisja ds. Licencji PZPN negatywnie oceniła standard nowego stadionu w Puławach. O ile niektóre z aż 19 punktów do poprawy wydają się błahe, inne stanowią zasadnicze niedopatrzenia. Mowa np. o braku miejsc dla dziennikarzy, nieprawidłowych ciągach komunikacyjnych wewnątrz budynku administracyjnego czy nieodpowiednim monitoringu.

Stadion w Puławach Fot: MOSiR Puławy

Ze względu na postanowienia Komisji Wisła podjęła już kroki, które mają na celu zapewnienie jej rozgrywania spotkań w roli gospodarza w Poniatowej. Nie wiadomo na razie, jak długo taki stan rzeczy może się utrzymywać. Wiadomo za to, że najbliższy mecz (z Puszczą Niepołomice, środa, 12 października), który miał być rozegrany właśnie na nowym puławskim obiekcie, odbędzie się w Niepołomicach. Puszcza przystała na prośbę Wisły o zmianę gospodarza i puławianie będą gościć rywali w rundzie rewanżowej.

Poniżej pełna lista prac, jakie trzeba wykonać wg Komisji Licencyjnej:

 1. Podpisać umowę z właścicielem obiektu na korzystanie z niego.
 2. Wykonać system monitoringu zgodny z rozporządzeniem MSWiA z 10 stycznia 2011 roku.
 3. Wykonać (wydzielić) pomieszczenie punktu dowodzenia zgodnie z wymogami.
 4. Wyznaczyć ciągi komunikacyjne w budynku klubowym oraz na obiekcie tak, aby nie krzyżowały się z drogami dla zawodników, sędziów i osób funkcyjnych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie szatni sędziów oraz pokoju dla delegata i obserwatora na parter budynku klubowego w pobliże szatni zawodników.
 5. Wykonać na schodach pomiędzy sektorami barierki rozdzielające poszczególne sektory, zapobiegające swobodnemu przemieszczaniu się kibiców po ich terenie. Wtedy również należy wykonać wyjścia ewakuacyjne na płytę boiska.
 6. Wyznaczyć 10 miejsc z pulpitami dla dziennikarzy na trybunie VIP.
 7. Wyznaczyć na trybunie VIP miejsca dla przedstawicieli PZPN.
 8. Zabezpieczyć drogę przejścia zawodników i sędziów z szatni na płytę boiska.
 9. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup rozkładanego tunelu.
 10. Zakupić i ustawić zgodnie z przepisami ławki dla zawodników rezerwowych oraz stanowisko dla sędziego technicznego.
 11. Oznaczyć wszelkie pomieszczenia wymagane przepisami oraz odpowiednio wyposażyć (szatnie dla zawodników w stoły do masażu oraz tablice do rozwiązań taktycznych; pomieszczenia pomocy medycznej w niezbędne medykamenty).
 12. Rozmieścić przed każdym wejściem na obiekt wymagane regulaminy oraz rozmieścić na obiekcie tablice informacyjne.
 13. Wykonać brakującą numerację sektorów i poszczególnych rzędów.
 14. Wyznaczyć ciąg komunikacyjny dla kibiców przebiegający przez parking tak, aby oddzielić go od aut osób funkcyjnych oraz autokaru drużyny gości. Wyznaczyć na tym parkingu miejsca dla aut osób funkcyjnych.
 15. Zabezpieczyć ciąg komunikacyjny kibiców gospodarzy tak, aby nie było bezpośredniego dostępu kibiców miejscowych do ogrodzenia sektora kibiców gości.
 16. Wykonać montaż pozostałych głośników na obiekcie.
 17. Odpowiednio zabezpieczyć kosze na śmieci znajdujące się przy sektorach gospodarzy.
 18. Pomalować wszystkie wyjścia ewakuacyjne na kolor różniący się od reszty ogrodzenia.
 19. Uprzątnąć wszelkie materiały znajdujące się przy wejściu do toalet przy sektorze gości.

Reklama