Poznań: Stadion na rzecz walki z rakiem piersi

źródło: naszemiasto.pl

Poznański Stadion Miejski od 20:00 będzie się świecił na różowo. Podobne iluminacje na sobotnią noc otrzyma wiele innych znanych budynków w Polsce i na świecie. Wspólnie mają zwrócić uwagę na problem raka piersi – pisze naszemiasto.pl.

Reklama

Dziś wieczorem stadion przy ul. Bułgarskiej zostanie podświetlony na różowo. Taki wyjątkowy kolor obiektu będzie można zobaczyć od godziny 20:00 do północy. To część akcji, która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem walki z rakiem piersi. Różowy kolor jest na całym świecie kojarzony właśnie z kampaniami przeciw tego rodzaju nowotworom.

Podobnie oświetlone w Polsce będą także Pałac Kultury i Nauki w Warszawie oraz maszt radiostacji w Gliwicach. Akcja ma jednak wymiar globalny, na całym świecie za pomocą specjalnych LED-owych żarówek rozbłysną budynki m. in. w Londynie, Dubaju, Mediolanie czy Brukseli.

Na co dzień standardowym kolorem podświetlenia w Poznaniu jest niebieski.

Stadion Lecha z iluminacją Fot: Piotr Wagner (Carte)

Organizatorami akcji są Royal Philips Electronics oraz The Estee Lauder Companies. Firmy te nawiązały międzynarodową współpracę w ramach Globalnej Inicjatywy Iluminacji, która wspomaga Kampanię na Rzecz Walki z Rakiem Piersi.

Reklama