Nowy: Stadion Wigier Suwałki

źródło: własne

Pod koniec maja 2010 udało się zatwierdzić wsparcie z Unii, a we wrześniu 2011 odbył się pierwszy mecz na odnowionym stadionie Wigier. Pierwszy etap modernizacji za nami, choć nie obyło się bez problemów.

Reklama

Dokładnie 30 maja potwierdzono, że Suwałki otrzymają wsparcie w modernizacji miejskiego stadionu, na którym grają II-ligowe Wigry. Z łącznego kosztu 23 mln zł 11 pochodziło ze środków unijnych.

Stadion Wigier Suwałki Fot: Inwestycje.Suwałki.org

Za zebrane fundusze od lipca 2010 modernizowano stadion miejski, a najważniejszym efektem przebudowy jest zupełnie nowa trybuna główna o pojemności 1100 miejsc. Część widowni jest zadaszona (ok. 600 miejsc, choć fizycznie dach nie chroni tak wielu widzów), a trybunę podzielono na dwa poziomy, wydzielając na górze strefę VIP na200 miejsc. Do konstrukcji przylega nowy budynek administracyjny o powierzchni ok. 2300 m2.

Poza trybuną stadion otrzymał maszty oświetleniowe, z których wkopaniem w grunt były poważne problemy. Winny był wysoki poziom wód, który utrudniał osadzenie wysokich konstrukcji. Dziś maszty stoją jednak stabilnie i oświetlają nową, podgrzewaną płytę boiska. W ramach tej samej inwestycji przy stadionie powstało centrum turystyczne dla miłośników caravaningu.

Stadion Wigier Suwałki Fot: Inwestycje.Suwałki.org

Prace miały się zakończyć w maju 2011, ale ostatecznie pierwszy mecz udało się rozegrać dopiero 10 września, m.in. z powodu problemów z masztami opisanych powyżej. Nowa trybuna i infrastruktura to dopiero początek, w drugim etapie modernizacji zmieniona ma zostać przeciwległa trybuna.

Reklama