Narodowy: Wykonawca płaci coraz więcej

źródło: WNP.pl; autor: michał

Konsorcjum Hydrobudowy i Alpine podnosi wynagrodzenia swoich podwykonawców na budowie Stadionu Narodowego. Po firmie Imtech kolejne pieniądze dostanie konsorcjum z Qumak-Sekom na czele – informuje WNP.pl.

Reklama

Główny wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie podpisał właśnie aneks do umowy z podwykonawcą, konsorcjum Qumak-Sekom, Elektrobudowy i Przedsiębiorstwa Agat. Wartość aneksu rozszerzającego wartość robót wynosi 6,34 mln zł netto. Oznacza to, że w sumie wartość umowy konsorcjum wzrosła już o 30,5 mln zł netto - do 121,51 mln zł netto. Poprzedni aneks - podpisany w połowie lipca - rozszerzał wartość prac o 24,2 mln zł netto.

Wcześniej, w połowie sierpnia generalny wykonawca stadionu poinformował o powiększeniu wynagrodzenia spółki Imtech Polska, która na obiekcie wykonuje m.in. instalacje sanitarne. Dotychczasowe wynagrodzenie podwykonawcy zostało powiększone dzięki zrealizowaniu dodatkowych prac o 12,1 mln zł netto - do 131,7 mln zł netto.

W sumie dodatkowe umowy głównego wykonawcy z firmami wykonującymi dla niego część prac podniosły wartość ich wkładu o ponad 50 mln zł. Oczywiście nie oznacza to podniesienia kosztów dla inwestora, którym jest Narodowe Centrum Sportu.

Reklama