Łazienkowska: Jeszcze bez kompletu, ale z rekordem Legii

źródło: WP.pl

Pierwszy mecz przy czterech trybunach odbył się na Pepsi Arenie jeszcze w minionym sezonie, ale do dziś nie udało się zapełnić stadionu do ostatniego miejsca. Za to niedzielny mecz z Wisłą był rekordem na meczach Legii. Nieznacznie pobił spotkanie z Manchesterem City z 1979 roku – poinformowało WP.pl.

Reklama

Oficjalnie Pepsi Arena mieści nieco ponad 31 tys. widzów. Najwięcej dotychczas było w meczu Polska-Francja, ale nie wiadomo dokładnie ilu – PZPN nie podaje precyzyjnych danych. Wiemy więc tyle, że liczba ta to ok. 30 tys. osób, ale czy poniżej, czy powyżej – nie. Znacznie lepiej jest z liczbami podawanymi przez Legię, bo te są precyzyjne.

Dzięki statystykom z niedzielnego meczu wiemy już, że zgromadził on najwięcej kibiców w historii spotkań Legii przy Łazienkowskiej. Liczba 25 165 osób jest nieznacznie wyższa od widowni pojedynku z Manchesterem City z 1979 roku, który oglądało 25 tys. kibiców. Warto też pamiętać, że w meczach ligowych liczba dostępnych miejsc spada ze względu na istnienie strefy buforowej między kibicami gospodarzy a przyjezdnymi.

Jeżeli chodzi o mecze pucharowe, to największą frekwencję na nowym stadionie zgromadził pojedynek Legii ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy, który zobaczyło na żywo 23 450 fanów.

Reklama