Konkurs: Stadion Wisły jest lepszy! Jest?

źródło: własne; autor: redakcja

Wiele gorzkich słów padło na temat krakowskiego Stadionu Henryka Reymana, również z naszej strony. Ale ponieważ w sobotę (miejmy nadzieję) otwiera się dla kibiców w całości po siedmiu latach, zapraszamy Was do udziału w konkursie, którego bohaterem jest właśnie ten obiekt.

Reklama

Modernizacja „wlekła się” czy „była realizowana etapami”? Architektura stadionu jest „odpychająca” czy „brutalistyczna”? Trybuny są „za daleko od boiska” czy „bliżej niż stare”?

To tylko kilka z wielu pytań, na które każdy odpowiada według swojego uznania. Miasto Kraków uznaje na przykład, że wszystkiemu co złe winni są wszyscy inni, ale nie sami miejscy urzędnicy. Architekci obwiniają za niedoskonałości i wysokie koszty wykonawców i inwestora, wykonawca projektantów, a Wisła stara się zrobić coś z pomieszczeniami niedostosowanymi do niczyich potrzeb. I kiedy po latach się stara, miasto jest na nią wściekłe, że robi to za wcześnie. Mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że o Stadionie Henryka Reymana będzie jeszcze nie raz głośno ze względu na sposób prowadzenia inwestycji i to niekoniecznie w pozytywnym świetle.

Konkurs: Stadion Wisły

Jednak przy okazji otwarcia ostatniej trybuny (sobotni mecz z Jagiellonią) chcemy poznać Waszą odpowiedź na jedno zasadnicze pytanie: W czym nowy stadion Wisły jest lepszy? Od czego – to już Wasza sprawa. Czy porównacie go z Allianz Areną, czy ze stadionem Izolatora Boguchwała, czy w ogóle z czymś spoza świata stadionów. Czekamy na ciekawe propozycje. Mogą być poważne, a więc faktycznie chwalące to, co w stadionie dobre. Ale mogą być też krytyczne, bo i jest co krytykować.

Ton zależy więc wyłącznie od Was. Podobnie jest z formą – Wasze zgłoszenia mogą być w formie pisemnej (ciągły tekst, wiersz? Zniesiemy wszystko), graficznej i każdej innej, jaka przyjdzie Wam do głowy, a jednocześnie da się zawrzeć w e-mailu. Konkurs jest trochę jak ten stadion – nie do końca wiadomo o co chodzi, czy jest fajny, dziwny, czy po prostu beznadziejny. Ale niezależnie od opinii zapraszamy do udziału!

Warunków jest kilka:

  • Praca, niezależnie od formy, ma być Wasza;
  • Zgłoszenie trzeba wysłać na adres michal@stadiony.net do północy z niedzieli na poniedziałek (16 na 17 października), wpisując w tytule wiadomości „KONKURS Stadion Wisły”;
  • Każdy uczestnik może wziąć udział tylko raz;
  • Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na jego późniejszą publikację, jeśli uznamy je za ciekawe;
  • Nie wymagamy więcej danych osobowych do udziału, zgłosimy się po nie dopiero do zwycięzcy;
  • Za to oczekujemy kliknięcia w przycisk „lubię to” na stronie Stadiony.net na facebooku, bo skoro chcemy Wam coś w zamian dać, to moglibyście nas polubić ;) Zresztą o kolejnych konkursach będziemy informować też na facebooku, więc warto być na bieżąco.

A za najlepsze zgłoszenie chętnie oddamy w dobre ręce świetnej jakości panoramę pokazującą – co by nie mówić – efektowne wnętrze krakowskiego stadionu w bardzo dużym formacie (90x54cm, ujęcia widoczne powyżej). Nie kupicie jej w żadnym sklepie, bo edycja jest limitowana. Zdjęcie autorstwa Łukasza Libuszewskiego daje ogląd wszystkich trybun i jeśli jesteście kibicami Wisły albo miłośnikami stadionów, na pewno świetnie ozdobi ścianę w Waszym mieszkaniu.

W przypadku ewentualnych pytań zachęcamy do pisania na wskazany wyżej adres e-mail.

To co? Czekamy na Waszą opinię: w czym Stadion Wisły jest lepszy?

Reklama