Katowice: Projekt stadionu GKS dokończy Bauren

źródło: Gazeta.pl

Choć nie mają jeszcze w dorobku stadionów, rybnicka firma zapowiada, że poradzi sobie z przeprojektowaniem obiektu dla GKS Katowice. Ma na to 8 miesięcy – pisze Gazeta.pl.

Reklama

- W piątek podpisałem umowę ze zwycięzcą przetargu. Mają teraz osiem miesięcy na wykonanie swojej pracy - mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM Katowice. W postępowaniu brały udział dwie firmy – Bauren i DiG Sowińscy. Zwyciężyła pierwsza z nich, a druga nie miała zastrzeżeń do przebiegu przetargu, dlatego podpisanie umowy było możliwe.

Teraz Bauren ma 8 miesięcy na przeprojektowanie katowickiego stadionu. Przypomnijmy, że koncepcja już istnieje, jednak po jej szerokiej krytyce, zwłaszcza wśród kibiców, wymaga zmian. Zamiast czterech niezależnych trybun będzie bryła spojona narożnikami, które podniosą pojemność ponad granicę 20 tysięcy. Sztuczne oświetlenie zamiast na masztach będzie zainstalowane pod dachem. Roboczą wizualizację naszego autorstwa już prezentowaliśmy:

Nowy stadion dla GKS Katowice

Bauren nie projektował dotąd stadionu piłkarskiego. - Mamy za to w dorobku wiele hal sportowych, więc to zadanie świetnie wpisuje się w główny nurt naszych zainteresowań. Poza tym, w pracy pomoże nam firma z Ostrawy, które ma już doświadczenie przy stadionach - mówi Piotr Renke, szef Baurenu.

W magistracie szacują, że budowa nowego stadionu powinna się zakończyć w 2014 roku.

Reklama