Gdańsk: Poznaj system cyfrowego oznakowania

źródło: inf. prasowa; autor: michał

Jest ich dokładnie 281. Mają pomagać kibicom, ale stanowią też przestrzeń reklamową. Mowa o monitorach rozlokowanych na całej PGE Arenie przez firmę Trias. Zobacz, gdzie możesz z nich skorzystać.

Reklama

Nawet jeśli byliście już na PGE Arenie Gdańsk, warto zobaczyć, gdzie znajdują się ekrany wchodzące w skład systemu Digital Signage, czyli oznakowania cyfrowego. Na całym stadionie jest ich 281, a każdy ma przekątną obrazu od 42 do maksymalnie 52 cali.

Ekrany LCD o standardzie full HD wyprodukowała firma Sharp, a zainstalował na stadionie toruński TRIAS. Znajdują się one wewnątrz i na zewnątrz obiektu m.in. na promenadach, przy kioskach gastronomicznych, w strefach VIP, strefie dla prasy oraz w FUN Pubie.

System digital signage Trias

Na ich ekranach kibice i widzowie przybywający na imprezy organizowane na stadionie będą mogli śledzić wydarzenia odbywające się na płycie boiska oraz bieżące statystyki meczów rozgrywanych zarówno na PGE Arena Gdańsk, jak i na innych stadionach. Na monitorach mogą być prezentowane również treści reklamowe, logotypy, prezentacje multimedialne i inne informacje.

Zarządzanie tymi treściami będzie się odbywało za pośrednictwem systemu firmy TriplePlay Services.  Umożliwia on utworzenie wielu stref złożonych od 1 do np. 100 monitorów i pozwoli na prezentowanie w każdej ze stref różnych treści. Co innego będzie można pokazać widzom na trybunach, co innego na promenadach, w holach i klatkach schodowych, a co innego przy kioskach gastronomicznych. Istnieje również możliwość miksowania treści, np. podział obrazu na kilka części i prezentowanie w każdej części zupełnie odrębnej treści, np. łączenia obrazu na żywo, pokazu slajdów, odtwarzania materiału video, emisji ruchomego paska u dołu ekranu z ważnymi informacjami itp.

Dodatkowo w strefach dla VIP-ów oraz w lożach możliwe będzie transmitowanie tradycyjnych kanałów TV pochodzących z telewizji satelitarnych, naziemnych, kablowych, z wozów transmisyjnych lub produkowanych w ministudio na stadionie.

Reklama