Edynburg: Hearts znów bliżej nowego stadionu

źródło: Stadionwelt.de

Klub stacjonujący przy Gorgie Road od 125 lat może „W końcu” się wyprowadzić. Kibice w ankiecie zasygnalizowali, że wyprowadzka na nowy obiekt w bliskiej okolicy jest dopuszczalna. Z kolei władze miasta mogą wesprzeć finansowo projekt, jeśli uznają go za ważny dla społeczności.

Reklama

Przypomnijmy – w maju Heart of Midlothian FC wspólnie z magistratem Edynburga zorganizowali ankietę dla kibiców „Hearts”. Znalazło się w niej wiele pytań dotyczących potencjalnej wyprowadzki z Tynecastle Stadium.

Jedno z nich dotyczyło tego, w jakiej odległości musiałby powstać nowy obiekt, by kibice go zaakceptowali. Wskazanym przez ankietowanych dystansem było 5 mil (ok. 8 km). Tymczasem klubowi udało się znaleźć działkę położoną o 3,5 km od Tynecastle wzdłuż tej samej ulicy, w Sighthill Park.

Jest jednocześnie o tyle samo lokalizacja oddalona od centrum miasta, co wpływa na niższą wartość gruntu. Klub mógłby więc liczyć, że sprzedaż obecnego obiektu pozwoli sfinansować częściowo nowy stadion. Zainteresowane udziałem w projekcie jest również miasto, jednak pod pewnymi warunkami. – Nie będzie żadnej formalnej spółki. Wesprzemy projekt tylko wtedy, jeśli uznamy go za wartościowy dla społeczności – zaznaczył radny Tom Buchanan.

Nowy stadion może być wart do 60 mln funtów. W tej chwili jednak nie ma pewności, że Hearts rzeczywiście wyprowadzą się do Sighthill Park.

Reklama