Zabrze: Za tydzień początek prac

źródło: GornikZabrze.pl

Dokładnie za 7 dni będziemy już mogli oglądać pierwsze prace na Stadionie Ernesta Pohla. Choć pewnie są jeszcze niedowiarki, Górnik już szykuje się na ten historyczny moment.

Reklama

Skoro fani „Żaboli” czekają na wbicie pierwszej łopaty trzeci rok, trudno się dziwić, że nie wszyscy dowierzają. Ale to prawda – już tylko tydzień pozostał do oficjalnego rozpoczęcia prac budowlanych przy Roosevelta w Zabrzu. Podobnie jak podpisanie umowy z wykonawcami, ceremonia wbicia pierwszej łopaty odbędzie się w samo południe, w środę 14 września.

Nowy Stadion Górnika tuż tuż

Pojawi się na niej wielu gości, w tym żyjący uczestnicy legendarnego meczu Górnika z Tottenhamem, w ramach rozgrywek o PEMK, który odbył się 50 lat temu.Na stadionie będą m.in. Hubert Kostka, Stefan Florenski, Erwin Wilczek, Jan Kowalski, Stanisław Oślizło, uczestnicy tego pamiętnego spotkania, którym zabrzanie zainaugurowali swoje występy w europejskich pucharach. Teraz wszyscy wierzą, że ich następcy powrócą wkrótce do Europy, grając na nowoczesnym stadionie, obiekcie marzeń kibiców 14-krotnego mistrza Polski.

Program uroczystości:

  • Przybycie zaproszonych Gości (11:30-12:00) - zwiedzanie wystawy plenerowej: Stadion wczoraj, dziś i jutro
  • Rozpoczęcie uroczystości - przywitanie Gości
  • Symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych
  • Podpisanie aktu erekcyjnego Stadionu im. Ernesta Pohla
  • Wystąpienia zaproszonych Gości oraz Gospodarzy
  • Konferencja prasowa

Reklama