Rzym: Roma o krok od nowego stadionu?

źródło: CalcioMercato.com / Goal.com

Juventus przeprowadził się zaledwie dwa tygodnie temu, a już zapowiedź zmiany stadionu ogłosiła Roma. Tym razem obietnice wydają się bardzo realistyczne. Wczoraj właściciel klubu spotkał się z burmistrzem Rzymu – pisze CalcioMercato.com.

Reklama

Nowy właściciel Romy, amerykański biznesmen Thomas DeBenedetto, spotkał się w środę z burmistrzem Rzymu Giannim Alemanno. Podczas wizyty udało mu się ustalić wstępne porozumienie z miastem  sprawie harmonogramu inwestycji. Obaj panowie zgodzili się, że oddanie nowego stadionu jeszcze w 2014 roku jest realistyczne. Najpierw potrzeba roku na planowanie, ustalenie formalności i pozyskanie odpowiedniej działki. Przez kolejne dwa lata arena miałaby być budowana.

Podobno rozmowy z partnerami dla prywatnej inwestycji są już zaawansowane, a zarząd klubu wskazał pięć potencjalnych lokalizacji. W grę nie wchodzi już gra na starzejącym się Stadio Olimpico, który podczas pierwszej wizyty zrobił na amerykańskim właścicielu fatalne wrażenie.

Dwa lata temu była prezydent Romy Rosella Sensi chciała również przenieść klub na nowy stadion, ale projekt Stadio Franco Sensi nie doczekał się realizacji ze względu na problemy finansowe.

Reklama