Rzeszów: Wschodnia od podstaw, zachodnia do remontu

źródło: Gazeta.pl

Na stadionie Stali Rzeszów powstaje już konstrukcja nowej wschodniej trybuny. Tymczasem radni przegłosowali kolejny wydatek, tym razem znacznie mniejszy. Chodzi o doraźną modernizację przeciwległej trybuny głównej – informuje Gazeta.pl.

Reklama

Podczas gdy na wschodzie powstaje nowa, dwupoziomowa trybuna, na zachodzie konieczny jest remont. Trybuna główna jest mocno sfatygowana i musi otrzymać nowe wylewki, a także dodatkowe krzesełka. - To sporo pracy i dlatego wnioskowaliśmy do radnych o zatwierdzenie pieniędzy na ten cel. Na ostatniej sesji rady miasta radni przegłosowali milion sto tysięcy złotych - informuje „Gazetę Wyborczą” Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jednak doraźna modernizacja natychmiast nasuwa bardzo ważne pytanie: czy po kosmetycznych poprawkach miasto nie zrezygnuje z dalszej przebudowy obiektu? - Nie rezygnujemy z przebudowy. Dlatego właśnie zaplanowano na stadionie miejskim trybunę składającą się z segmentów, które można dostawiać. I tak będzie przebudowywany rzeszowski stadion. Na razie budujemy dziewięć segmentów bo na tyle mamy pieniądze, ale w przyszłości będziemy rozbudowywać obiekt dostawiając kolejne elementy aż dookoła boiska i toru żużlowego - zapewnia rzecznik prezydenta.

Reklama