Rosja: Po Mundialu w miejscu trybun będzie pasaż

źródło: własne

Tylko kilka miast w Rosji rzeczywiście potrzebuje wielkich obiektów budowanych na Mundial. W Sarańsku po Mistrzostwach część trybun zostanie zdemontowana, a w ich miejscu pojawi się pasaż handlowo-rekreacyjny.

Reklama

W czasie Mistrzostw Świata 2018 w Sarańsku na miejscowy stadion wejdzie ok. 44-45 tys. widzów (dokładna liczba nie została podana). Jednak nie ma mowy, by miejscowa FK Mordowija była w stanie przyciągnąć taką liczbę widzów w możliwej do przewidzenia przyszłości. Dziś zespół to drugoligowy średniak, a biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję w rosyjskiej piłce nawet awans na stałe do Premier Ligi nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału obiektu.

Dlatego Stadion w Sarańsku zostanie podzielony na dwie części. Stała widownia będzie liczyć 32 tys. miejsc, a na czas Mundialu powstanie kolejnych 12 tys. - jako przedłużenie drugiego poziomu trybun. Po imprezie dodatkowe rzędy znikną i na koronie stadionu powstanie przeszklona promenada. Na niej architekci przewidzieli miejsce na sklepy i lokale, a także na boiska sportowe – m.in. do koszykówki czy korty tenisowe. Plany można prześledzić na poniższym filmie:

Reklama