Lwów: Gwiazda na otwarcie, koniec prac coraz bliżej

źródło: własne

Wiemy już, kto otworzy Arenę Lwów 28 października. Zgodnie z planem nie będzie meczu piłkarskiego, lecz koncert. Na Ukrainę przyjedzie za to Bryan Adams. Na otwarciu będzie też prezydent. A na budowie praca wre…

Reklama

Znany kanadyjski piosenkarz Bryan Adams ma być największą gwiazdą podczas imprezy otwarcia Areny Lwów. Nowy stadion odwiedzi wtedy też prezydent Wiktor Janukowycz. Tym bardziej więc Ukraińcy nie mogą pozwolić sobie na opóźnienia w przygotowaniu obiektu na 28 paździenrika.

W tej chwili postępy widać każdego dnia i to w każdym aspekcie prac. Kształtu nabierają już drogi dojazdowe i parkingi, przygotowywane ze wszystkich stron obiektu. Równolegle postępuje układanie brukowych i asfaltowych nawierzchni. Coraz bliżej też do ukończenia głównego wejścia na promenadę otaczającą trybuny.

Z zewnątrz najbardziej widoczne są pierwsze elementy przepuszczającej światło elewacji instalowanej na stalowych kratownicach. Trwa szklenie i montaż elewacji głównej trybuny, wewnątrz i na promenadzie postępują prace wykończeniowe pomieszczeń gastronomicznych i zaplecza.

Na samych trybunach krzesełka tworzą już niebiesko-żółtą mozaikę, z wyjątkiem tylko głównej, gdzie na zakończenie czeka najpierw konstrukcja dachu. Dopiero później najbardziej ekskluzywna z trybun otrzyma miejsca siedzące. Za to wczoraj ułożona była już ponad połowa przyszłego boiska.

Arena Lwów Fot: Areny.Lviv.ua

Arena Lwów Fot: Areny.Lviv.ua

Arena Lwów Fot: Areny.Lviv.ua

Reklama