Kijów: Janukowycz wizytuje, minister opowiada o otwarciu

źródło: PAP / Onet.pl / własne

Znamy coraz więcej szczegółów na temat ceremonii otwarcia zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego. Będzie wielkie wydarzenie artystyczne, ale nie dla pełnych trybun. Niezależnie od tego prezydent jest pewny, że stadion będzie dumą Ukrainy.

Reklama

W piątek budowę kijowskiego Stadionu Olimpijskiego wizytowali prezydent Wiktor Janukowycz z ministrem infrastruktury Borysem Kołesnikowem. - Stadion Olimpijski nie jest jeszcze ukończony, ale już dziś możemy powiedzieć, że nie będzie on gorszy od stadionów w jakiejkolwiek stolicy europejskiej. Jestem przekonany, że na przykładzie tego stadionu będziemy mogli zaprezentować światu możliwości naszego państwa – podkreślił prezydent Ukrainy.

Jego towarzysz zdradził z kolei więcej szczegółów na temat ceremonii otwarcia. Do pogłosek sprzed kilku dni o przyjeździe gwiazdy wielkiego formatu doszły kolejne informacje. Na pewno odbędą się pokazy akrobatyczne z niespotykanymi dotąd na Ukrainie elementami, w tym akrobacje na dużych wysokościach. Przed publicznością wystąpi ok. 2,1 tys. osób, ale na trybunach nie zasiądzie jeszcze komplet widowni. Według Borysa Kołesnikowa miejsc podczas tej imprezy będzie nie 70, a 58 tysięcy.

Wielkie otwarcie zaplanowano już na 8 października. Miesiąc później, 11 listopada, w pierwszym meczu Ukraina podejmie Niemcy.

Reklama