Gdańsk: Jest zgoda na mecz. Warunkowa

źródło: PAP / Onet.pl; autor: michał

W piątek po południu strażacy jednak zgodzili się na organizację meczu Polska-Niemcy w Gdańsku. Jednym z warunków jest większy wysiłek ze strony… PZPN – poinformował PAP.

Reklama

Jeszcze w czwartek opinia strażaków była negatywna, a ocena bezpieczeństwa i dokumentacji katastrofalnie niska. Jak podkreślali funkcjonariusze, tak źle przygotowanej dokumentacji imprezy wcześniej nie dostawali. Za dokumentację odpowiada z kolei PZPN, który odcinał się od jakichkolwiek problemów z organizacją meczu, przypominając, że obiekt tylko wynajmuje. Teraz związek ma czas do poniedziałku, by uzupełnić papiery.

Jednak strażacy przede wszystkim zauważyli w piątek znaczącą poprawę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. – Po piątkowej kontroli stwierdziliśmy, że większość wskazywanych wcześniej uchybień dotyczących bezpieczeństwa pożarowego zostało usuniętych. Brakuje natomiast jeszcze pełnej dokumentacji – powiedział PAP pełniący funkcję rzecznika prasowego starszy kapitan Tomasz Czyż.

Dlatego ostatecznie wtorkowy mecz Polska-Niemcy odbędzie się na PGE Arenie. Jednak pozwolenie obejmuje tylko tę jedną imprezę i jest warunkowe.

Reklama