Chorzów: Opuszczanie do końca września, przyczyny w listopadzie

źródło: WNP.pl / DziennikZachodni.pl

W poniedziałek ruszył drugi etap operacji opuszczania lin dachu na Stadionie Śląskim. Jednocześnie trwa badanie przyczyn lipcowego pęknięcia mocowań. Wyniki mają być znane w połowie listopada.

Reklama

Specjaliści ze szwajcarskiej firmy VSL oraz pracownicy Mostostalu w poniedziałek rozpoczęli drugi etap opuszczania konstrukcji lin dachu na Stadionie Śląskim. Cała operacja jest podzielona na 128 elementów i powinna się zakończyć w ostatnich dniach września. Obecnie dach jest już poniżej korony trybun i centralnego pierścienia nie widać z zewnątrz.

Podczas gdy prace nad „wielkim obniżaniem” są bardzo zaawansowane, eksperci z Instytutu Techniki Budowlanej pojawili się na obiekcie, by ustalić przyczyny pęknięcia dwóch mocowań w połowie lipca. W środę spotkali się z marszałkiem województwa i poinformowali, że wynik ich audytu powinien być znany w połowie listopada.

Ze względu na fakt, że do tej pory nie było podobnego wypadku ani podobnej operacji na świecie, daty mogą ulegać zmianom, a wraz z nimi harmonogram inwestycji.

Reklama