Turyn: Tak Juventus otworzy nową arenę

źródło: Juventus.com

Mecz z historycznym rywalem z Wielkiej Brytanii, wspomnienie sukcesów i trofeów, największe gwiazdy w 114-letniej historii klubu – tak w skrócie ma wyglądać ceremonia otwarcia Juventus Areny.

Reklama

Już 8 września „Stara Dama” zadomowi się na nowym stadionie, którego budowa właśnie dobiega końca po 2,5 roku od burzenia starego Stadio delle Alpi. Ponieważ bilety trafią do sprzedaży już za tydzień (23 sierpnia), Juventus zdradza plany na ceremonię otwarcia.

Najważniejszym punktem imprezy będzie mecz towarzyski z angielskim Notts County. Choć turyńczycy mogli zaprosić inny zespół, zdecydowali się na drugoligowców z prostego powodu. To od nich w 1903 roku przejęli swoje słynne biało-czarne koszulki. A że klub we wrześniu będzie też świętował 114. rocznicę istnienia, cała ceremonia otwarcia będzie obfitowała w nawiązania do najważniejszych wydarzeń z tych 114 lat. Będą więc największe gwiazdy z listy 50 osób, które uwieczniono na promenadzie wokół stadionu. Będą upamiętnione najważniejsze trofea i historyczne mecze.

Tak wygląda wstępna zapowiedź, która ma zachęcić miłośników klubu do pojawienia się na stadionie. Wydarzenie przygotowuje firma K-Events, która wcześniej była odpowiedzialna m.in. za oprawę Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006. Ceny biletów na otwarcie 40-tysięcznego stadionu zaczynają się na 35, a kończą na 100€. Ze zniżkami wiele osób na stadion może jednak wejść już za 15-25€.

Reklama