Rzeszów: Do końca 2012 boczne boiska przy Stadionie Stali

źródło: Gazeta.pl

Już 29 sierpnia ma nastąpić otwarcie ofert w przetargu na boiska boczne przy Stadionie Stali w Rzeszowie. Przyjęto formułę „projektuj i buduj”, by skrócić procedury. Czas na realizację będzie do końca 2012 – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie boisk treningowych na Stadionie Miejskim "Stal". Boiska będą budowane w systemie zaprojektuj-wybuduj. Dzięki temu skracają się procedury, bo zamiast dwóch przetargów wystarczy ogłosić jeden. - Otwarcie ofert odbędzie się 29 sierpnia i mamy nadzieję, że wszystko obędzie się bez protestów i kłopotów. Termin wykonania boisk jest wyznaczony na koniec marca przyszłego roku - mówi dla „Gazety Wyborczej” Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Konieczność budowy nowych boisk powstała w związku z zajęciem przez budowaną trybunę wschodnią terenu dotychczasowego boiska treningowego. Zapadła więc decyzja o rozebraniu części wału oddzielającego stadion od bulwarów i Wisłoka. Tam również są tereny należące do stadionu i dlatego w tym miejscu powstanie właśnie jedno pełnowymiarowe i jedno mniejsze boisko. By uniknąć zalewania, teren zostanie podniesiony.

Wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca 2012 roku.

Reklama