Poznań: Są dodatkowe pieniądze, choć nie wszystkie

źródło: Gazeta.pl

Radni miejscy zdecydowali po raz kolejny dofinansować budowę Stadionu Miejskiego. Z sugerowanej przez prezydenta sumy uszczknęli jednak 5 mln zł i ostatecznie przegłosowali wsparcie rzędu 33 mln – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Podczas poniedziałkowej sesji radni w Poznaniu zajmowali się kwestią przyznania kolejnych 38 mln zł na dokończenie Stadionu Miejskiego. Najwięcej z tych środków - 25 milionów złotych - zostanie przeznaczonych na budowę kiosków gastronomicznych. Suma została dodana do budżetu inwestycji dopiero teraz, bo pierwotnie miasto liczyło, że wydatek weźmie na siebie operator. Jednak Lech nie ma zamiaru płacić za coś, co miasto zobowiązało się dostarczyć UEFA przed Euro 2012. „Kolejorz” wyłoży jednak 11 mln na wyposażenie gastronomii.

Dodatkowe pieniądze są niezbędne do spełnienia wymogów UEFA, dotyczących organizacji Euro 2012. Konieczne jest dostosowanie m.in. pomieszczeń dziennikarzy relacjonujących mistrzostwa oraz urządzeń do relacji HD z wielu kamer, a także ogrodzenie stadionu na czas turnieju.

Obrady nad zmianami trwały kilka godzin i wzbudziły wiele emocji. Zrezygnowano m.in. z zamontowania dodatkowej membrany na czwartej trybunie, która miała chronić kibiców przed deszczem, oraz zabezpieczenia przed zalegającym na dachu śniegiem.

Reklama