Nowe stadiony: Gaziantep, Stambuł

źródło: własne

Pucharowy rywal Legii i „Orły” ze Stambułu – to najnowsze nabytki w naszej bazie. Jeśli nie widzieliście stadionu Gaziantepsporu, albo myślicie, że znacie wszystkie ważne obiekty Stambułu, zajrzyjcie do nowych prezentacji.

Reklama

Kamil Ocak Stadı

Biorąc pod uwagę, że to jedyny stadion dla prawie półtoramilionowej metropolii Gaziantep, jego możliwości są skromne. Zresztą zdają sobie z tego sprawę i działacze, i urzędnicy. Dlatego już za kilka lat ma w mieście powstać nowa arena na 35 000 widzów – projekt już jest. Do tego czasu jednak miejscowy Gaziantepspor będzie rozgrywał swoje mecze na stadionie imienia Kamila Ocaka, miejscowego polityka.

Obiekt powstał w 1974 roku, ale dzięki kilku modernizacjom dziś przedstawia bardzo przyzwoity poziom. Jednopoziomowe trybuny mieszczą 16 981 widzów, z których większość może korzystać ze schronienia pod dachem w przypadku złej pogody.

Kartal Stadı

Kiedy mówi się o klubach ze Stambułu, prawie zawsze ma się na myśli któryś z wielkiej trójki – Galatasaray, Besiktas, Fenerbahce. A jeśli nie te, to najpewniej kontrowersyjny zespół IBB czy grającą na niecodziennym stadionie Kasimpasę. Ale my dziś dodajemy stadion jednego z najmniej znanych zespołów – przynajmniej tu w Europie.Na południowym wschodzie miasta, w azjatyckiej części, leży obiekt drugoligowego Kartalsporu.

Kartal znaczy „orzeł”, dlatego stadion otrzymał przydomek Kartal Yuvası, czyli „orle gniazdo”. Wciśnięty między kamienice i drogi obiekt ma bardzo zwarte i strome trybuny o łącznej pojemności 7195 miejsc. Główna trybuna, położona na północy obiektu, ma zadaszenie i całą infrastrukturę dla mediów i VIP-ów, jakiej potrzebuje zespół. Kartalspor jest klubem dzielnicowym i nie przyciąga wielkich tłumów. Za to utrzymuje się od kilku lat na zapleczu tureckiej ekstraklasy, ku uciesze fanów. Stadion ostatnią modernizację przeszedł w 2007 roku, gdy „Orły” wróciły do drugiej ligi po sześcioletniej walce o awans.

Reklama