Liverpool: Minister ponagla klub w sprawie stadionu

źródło: NCE.co.uk

Do nietypowej sytuacji doszło w Liverpoolu. Do klubu zwrócił się minister planowania i mieszkalnictwa. Chce by „The Reds” jak najszybciej podjęli decyzję, czy klub się przeprowadzi, czy rozbuduje obecny stadion – pisze NCE.co.uk.

Reklama

Angielski minister Grant Shapps napisał list do Liverpoolu z apelem o szybkie podjęcie decyzji w sprawie budowy nowego stadionu lub rozbudowy obecnego przy Anfield Road. Pismo ma związek z niedawnymi deklaracjami sprzed ponad miesiąca. Wtedy dyrektor zarządzający Liverpoolu Ian Ayre oświadczył, że klub nie ugnie się pod presją i nie będzie się śpieszył z podjęciem decyzji. Teraz to właśnie Ayre był adresatem ministerialnego pisma.

Minister Shapps zapewnia, że motywuje go przede wszystkim troska o dzielnicę, w której stoi Anfield. Według niego dziś to rejon podupadły, dla którego każda z dróg wybranych przez klub byłaby bardzo korzystna. – Podczas mojej ostatniej wizyty na własne oczy zobaczyłem wpływ, jaki ta niepodjęta wciąż decyzja może mieć dla okolicy i jak bardzo ludzie mieszkający tam potrzebują pewnej decyzji władz klubu – skomentował swoje pismo Shapps.

Reklama