Kijów: Coraz bliżej ostatecznego kształtu

źródło: PAP /Gazeta.pl

Na trybunach coraz bardziej niebiesko-żółto w związku z montażem krzesełek. Nad widownią przybywa płatów membrany, a na elewacjach – szklanych tafli. Pierwszy mecz w listopadzie – przypomina PAP.

Reklama

Zbliżając się na plac budowy, jakim wciąż jest NSC Olympiysky, najważniejszą zmianą jest rosnąca powierzchnia szklanych żaluzji, jakie są montowane między ogromnymi, stalowymi podporami dachu. Ta niecodzienna elewacja będzie mieć łączną powierzchnię 12 500 m2. Każdy z elementów składa się z dwóch ośmiomilimetrowych szyb, pomiędzy którymi umieszczona jest specjalna folia filtrująca do 95% szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.

Równocześnie montowana jest membrana na dachu, trwają prace przy płycie boiska, bieżni oraz mocowaniu kolejnych krzesełek dla widzów. Urządzanych i wyposażanych jest siedem stacjonarnych punktów pierwszej pomocy medycznej.

Dobiegają końca prace przy nagłośnieniu boiska i trybun. System nagłośnieniowy, dostarczony przez renomowaną międzynarodową firmę, składać się będzie z 88 pełnozakresowych i 80 niskotonowych głośników umieszczonych pod dachem stadionu, a także 126 głośników zamontowanych pod trybunami.

Reklama