Gdańsk: Reklamują mecz na PGE Arenie stadionem z… RPA

źródło: własne; autor: michał

Browary Warka przygotowały specjalną kampanię przy okazji pierwszego meczu Polski na PGE Arenie w Gdańsku. Ale zamiast wizerunku „Bałtyckiej” użyli zupełnie innej – finałowej areny Mundialu 2010.

Reklama

Przed meczem z Niemcami na PGE Arenie ma zawisnąć wielka flaga ułożona z tysięcy zdjęć. To pomysł browaru Warka na utrwalenie swojego wizerunku jako sponsora Reprezentacji i wciągnięcie do wspólnej zabawy wielu internautów. Tyle tylko, że na fladze i w promującej ją kampanii reklamowej jest zupełnie inny stadion niż ten z Gdańska.

W kampanii internetowej pokazywane jest ujęcie z lotu ptaka na… Soccer City w Johannesburgu, główną arenę Mistrzostw Świata 2010. Na wspomnianej już fladze jest obraz z wnętrza obiektu - układ trybun i konstrukcja zadaszenia też wskazują, że stadion nie ma nic wspólnego z PGE Areną ani żadnym innym polskim stadionem.

Komentarz Stadiony.net: Oczywiście fakt, że posłużono się wizualizacją zupełnie innego stadionu, jest drugorzędny dla kampanii i powyższy tekst ma charakter luźnego spostrzeżenia. Rozumiemy, że "wielki mecz Polska-Niemcy" chciałoby się rozegrać na 90-tysięczniku i pewnie byłby pełny. Ale Husaria i biało-czerwone barwy nie do końca pasują na narodowym stadionie RPA...

Reklama