Bukareszt: Krzesełka na stadion narodowy przyjechały z Polski

źródło: inf. prasowa

Krośnieńska Grupa Nowy Styl może umieścić w swoim portfolio kolejny światowej klasy stadion. Tym razem ponad 55 000 siedzisk na trybunach głównej areny kompleksu Lia Manoliu pochodzi z Polski.

Reklama

Należąca do Grupy Nowy Styl firma Forum Seating z Krosna zaopatrzyła w siedziska kolejny wielki stadion. Najpierw były dwa obiekty w RPA – Cape Town Stadium i Mbombela Stadium. Później warszawski Narodowy, a teraz jego „starszy brat” z Rumunii - Stadionul Naţional, otwarty w sobotę.

Stadionul National z krzesełkami z KrosnaTym samym główna arena kompleksu Lia Manoliu ma już drugi polski akcent – po uczestnictwie prof. Marka Nowaka z GMP Architekten w projektowaniu przyszedł czas na siedziska. Podobna do warszawskiego Narodowego jest pojemność i układ trybun, ale w Bukareszcie użyto innego modelu krzesełek. Siedziska Sigma to jednoczęściowe, tzw. kubełkowe foteliki. Tymczasem w Warszawie zamontowano droższe, z linii FCB. W obu przypadkach inwestorzy zdecydowali się jednak na utworzenie z siedzisk mozaiki w barwach narodowych. W Warszawie są tylko czerwone i srebrne (by uniknąć problemów z brudzeniem białych), a w Bukareszcie wiele odcieni trzech narodowych barw – niebieskiej, żółtej i czerwonej.

Reklama