Brazylia: Prace na Maracanie stanęły – robotnicy strajkują

źródło: Copa2014.org.br

Prace na stadionie stanęły w środę, choć oficjalnie obiekt nie może zostać oddany z opóźnieniem względem planowanego terminu. Robotnicy mają wysokie wymagania, ale negocjacje już trwają – pisze serwis Copa2014.org.br.

Reklama

Warta ponad 1 mld R$ (ok. 1,8 mld zł) modernizacja słynnej Maracany stanęła w środę po południu. Strajk rozpoczęli wszyscy robotnicy obecni na budowie, łącznie 1500 osób. Domagają się lepszych warunków pracy. Chcą wyższych wypłat, otrzymywania 40% pieniędzy z góry i wreszcie – ubezpieczenia zdrowotnego.

To ostatnie może się okazać najważniejsze, bo bezpośrednią przyczyną strajku jest niedawny wypadek na budowie. Robotnika ranionego przez wybuch nie traktowano jak innych w szpitalu, bo nie miał właśnie ubezpieczenia.

Przedstawiciele wykonawców już przystąpili do negocjacji , ale ich efekty będą znane najwcześniej za kilkanaście godzin. Sprawę już monitoruje komitet organizacyjny, bo modernizacja Maracany już ma bardzo poważne opóźnienia i na dłuższe przerwy nie można sobie pozwolić. Arena meczu finałowego Mundialu 2014 ma być gotowa w pierwszej połowie 2013 roku.

Reklama