Włochy: Pierwsze wizualizacje nowego stadionu Palermo

źródło: ilPalermoCalcio.it

Choć będzie nieco mniejszy od obecnego, ma przynosić znacznie więcej korzyści, bo połączy w sobie więcej funkcji. Wokół trybun wyrośnie galeria handlowa, a pod widownią będzie miejsce na powierzchnie biurowe – podała strona Palermo Calcio.

Reklama

Dzisiejszy obiekt sycylijskiego Palermo mieści 37 619 widzów. Nowy ma powstać w innej lokalizacji i oferować 35 000 miejsc. Trybuny, jak obecnie, będą dwupoziomowe, ale na tym podobieństwa się kończą. Stadion, za którego budowę ma zapłacić miasto, będzie w pełni zadaszony, a trybuny ściśle przylegające do boiska będą miały bardzo bogate zaplecze.

Pod trybunami mają się znaleźć powierzchnie użytkowe dla klubu i pod wynajem. Z kolei w esplanadzie przy stadionie ma być miejsce dla wielu sklepów, które utworzą duże pasaże. To jeden z pomysłów, by obiekt żył cały tydzień, a nie przyciągał widzów tylko raz w tygodniu.

Na razie nie są znane koszty i konkretne daty przewidziane dla inwestycji, ale jej realizację zapowiada prezydent miasta. Poniżej można zobaczyć pierwsze wizualizacje zaprezentowane przez Palermo Calcio.

Stadio di Palermo Fot: IlPalermoCalcio.it

Stadio di Palermo Fot: IlPalermoCalcio.it

Stadio di Palermo Fot: IlPalermoCalcio.it

Reklama