Nowe stadiony: Nieciecza, Siedlce, Brzeg i Oława

źródło: własne

Dwa z nich powstały w ostatnich miesiącach, a wszystkie w ciągu dwóch lat przeszły modernizacje. Zapraszamy na prezentacje czterech małych, ale efektownych stadionów z Polski!

Reklama

Stadion Bruk-Bet

Stadion Bruk-Bet

Nieciecza przebojem wdarła się do I ligi, ale ponieważ to najmniejsza miejscowość na tym poziomie rozgrywek, nie wszyscy traktują ten klub poważnie. Bo i jak to brzmi – stadion o pojemności przekraczającej liczbę mieszkańców prawie trzykrotnie? W dodatku w jednym z jego narożników stoją dwa... słonie. To musi wywołać uśmiech.

Ale uśmiech znika z twarzy wszystkim tym, którzy przyjeżdżają do tej małopolskiej wsi i wyjeżdżają bez ligowych punktów. Zresztą o sile zespołu przekonał się już w sezonie 2011/12 wielki klub z Katowic, który przegrał z Termaliką Bruk-Bet u siebie. By przygotować obiekt w Niecieczy do rozgrywek gospodarz stadionu od 2007 roku postawił jedną zadaszoną trybunę, trzy tymczasowe (w tym jedną dla gości) i skromną „lożę” dla VIP-ów z wygodnymi fotelami. Łącznie w tej niewielkiej miejscowości powstały jak dotąd 2093 miejsca dla widzów.

Stadion ROSRRiT w Siedlcach

Stadion w SiedlcachJeszcze nie wygląda tak, jak prezentował się na wizualizacjach, ale nic w tym dziwnego. Centralny stadion Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki jest bowiem budowany etapami i tej wiosny zakończył się ten pierwszy – powstała nowa główna trybuna z zapleczem sportowym i administracyjnym. Mieści 2900 widzów pod okazałym zadaszeniem i wypełnił się po raz pierwszy 11 czerwca, w meczu miejscowej Pogoni z Wartą Sieradz.

Docelowo obiekt ma mieścić 8000 miejsc – na bliźniaczej trybunie po drugiej stronie boiska i niższych, niezadaszonych za bramkami. Ma też mieć oświetlenie. Póki co obiekt pochłonął już 28,6 mln zł, w czym spory udział miał też kompleks czterech boisk (dwa z niewielkimi trybunkami).

Stadion MOSiR Brzeg

Stadion MOSiR Brzeg

W ostatnich tygodniach obiekt w Brzegu opolskim zasłynął przede wszystkim ceremonią otwarcia, która nie odbyła się ze względu na irracjonalne pogłoski na temat rzekomego najazdu chuliganów z całej Polski. A szkoda, bo stadion ma atut, którego nie powinny przyćmiewać plotki i niefrasobliwość działaczy. To wysokie arkady, które łączą dwie trybuny stojące wzdłuż boiska i bieżni. Arkady prowadzą z korony jednej trybuny na szczyt drugiej, okalając cały stadion i stanowiąc rzadkiego rodzaju urozmaicenie budowli.

Stadion powstał w niespełna rok wraz z dwoma boiskami treningowymi (sztuczna i naturalna murawa) oraz dwoma pawilonami zaplecza sportowego. Wzniesione przez firmę Wrobis trybuny mieszczą 2100 widzów – wszystkich pod eleganckim, drewnianym dachem. Koszt inwestycji realizowanej od marca 2010 do początku 2011 roku to 29,5 mln zł. Fantastyczne zdjęcia obiektu to zasługa Adama Szyszki.

Stadion Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej

Stadion w OławieNa deser do naszej bazy dołącza dziś stadion miejski w Oławie, dom III-ligowego MKS-u. Ten skromny obiekt według oficjalnych informacji może pomieścić 3000 widzów, z czego 2000 to plastikowe siedziska ulokowane na 14 sektorach. Były montowane na nasypach w ostatnich latach wraz z latarniami, które oświetlają widownię. To swego rodzaju rzadkość, bo trybuny oświetlone są, ale boisko (otoczone bieżnią) już nie.

Reklama