Lubin: Telebimy na Dialog Arenie przed sezonem

źródło: własne / inf. prasowa

Instalacja dwóch 42-metrowych ekranów na Dialog Arenie ma się zakończyć do 16 lipca. Dostarczy je ta sama firma, która zaopatrzyła Stadion Henryka Reymana w Krakowie.

Reklama

Do przetargu, który składał się z trzech etapów, przystąpiły czołowe polskie firmy specjalizujące się w dostawie i instalacji ekranów diodowych. Ostatecznie to licytacja elektroniczna wyłoniła zwycięzcę. Proces wyboru wykonawcy obejmował także weryfikację referencji, zakończonych realizacji, kontakty z klientami firmy i ich opinię. Istotnym kryterium przy wyborze dostawcy było zapewnienie wieloletniej gwarancji na dostarczone urządzenia.

Po zakończeniu procedury wiemy już, że dwa ekrany – każdy o powierzchni 42 m2 – wykona wrocławska firma Flexvision. Wcześniej zaopatrzyła ona stadion Wisły Kraków. Gęstość piksela zamontowanych na stadionie Dialog Arena telebimów przewyższa polskie standardy, które wynoszą obecnie 25-20 mm. - Ekran o parametrze PITCH 16mm posiada 56% więcej diod niż tej samej wielkości ekran PITCH 20mm, rozdzielczość ekranu staje się zatem większa, obraz jakościowo lepszy i bardziej szczegółowy, a to z pewnością docenią kibice – wyjaśnia Konrad Pawlak, prezes Flexvision.

Ekrany zawisną na środku trybun za bramkami, ok. 20 m nad ziemią. Według planów prac wykonawcy, telebimy zostaną zainstalowane na stadionie Zagłębia Lubin do dnia 16 lipca bieżącego roku, czyli jeszcze przed startem nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy. Oprócz tych rozgrywek, już 10 sierpnia, na boisku stadionu zagrają reprezentacje Polski i Gruzji. - Mamy nadzieję, że dzięki naszym ekranom kibice będą mogli doświadczyć pełni sportowych emocji – podsumowuje Konrad Pawlak.

Reklama