Austria: Stadion w Klagenfurcie czeka modernizacja

źródło: Stadionwelt.de; autor: michał

Pamiętny dla polskich kibiców stadion miał po Euro 2008 zostać pomniejszony. Tak się nie stało i teraz tymczasowe trybuny trzeba poprawić, by wytrzymały regularne użytkowanie – informuje Stadionwelt.de.

Reklama

Hypo Group Arena mieści prawie 32 000 widzów. Według wstępnych planów po zakończeniu Euro 2008 liczba miejsc miała spaść do 20 000 poprzez demontaż górnego poziomu trybun. Planu jednak nie zrealizowano i tymczasowa konstrukcja trybun pozostała na swoim miejscu. W tym tygodniu ogłoszono jednak, że czeka ją wzmocnienie, by mogła już na stałe być częścią obiektu.

Hypo Group ArenaPrace wycenione na 15,5 mln € podniosą całkowity koszt obiektu do 82 mln € (ok. 320 mln zł) i zakończą się do 2013 roku. Są konieczne między innymi dlatego, że obecnie górne trybuny nie mają stabilności podobnej do tych na dole. I choć władze zapewniają, że nie zagraża to bezpieczeństwu, sfinansują prace. Zanim jednak robotnicy wejdą na plac budowy, mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć, czy taki krok nie będzie im przeszkadzał.

We wszystkich najbliższych meczach górne trybuny zostaną już zamknięte, niezależnie od wejścia w życie planu dotyczącego modernizacji.

Reklama