Wolverhampton: Runął dach trybuny północnej, postępuje wyburzanie

źródło: własne; autor: michał

Trybuna północna na Molineux Stadium znika z każdym dniem. Już na początku czerwca doszło do spektakularnego zwalenia dachu na konstrukcję trybuny. Teraz trwa rozbiórka widowni i jej zaplecza.

Reklama

Przypomnijmy, że od 24 maja Molineux Stadium w Wolverhampton mieści już tylko 23 995 widzów. Dzień wcześniej odbył się ostatni mecz przy czterech dotychczasowych trybunach. Wraz z zakończeniem sezonu ruszyła rozbiórka trybuny Stana Cullisa. Pierwszym krokiem było wyrywanie krzesełek przez koparkę z odpowiednią łyżką. Krok ten napotkał zresztą na krytykę, bo składane siedziska były w dobrym stanie i można je było wykorzystać na innym obiekcie lub sprzedawać jako pamiątki, a klub zdecydował się je zniszczyć.

1 czerwca doszło do spektakularnej operacji powalenia dachu, który pozbawiono bocznych podpór i runął na trybuny. Widownia była już wtedy pozbawiona części stopnic, odsłaniając stalową konstrukcję. Amatorski film z ostatniego etapu operacji możecie zobaczyć poniżej:

Obecnie od wschodniej strony zrywane są kolejne elementy i trybuna ma już niespełna połowę swojej pierwotnej szerokości. Stalowa konstrukcja nie opiera się ciężkiemu sprzętowi, co klub udokumentował w serwisie YouTube:

Reklama