Stalowa Wola: Ruszył demontaż trybuny

źródło: własne

Dziś rozpoczął się pierwszy etap modernizacji stadionu w Stalowej Woli. Najpierw zniknie trybuna z miejscami siedzącymi, później powstanie nowa, z zadaszeniem dla 1430 osób. Docelowo będzie tu stadion dla 10 000 widzów.

Reklama

Rozpoczęła się rozbiórka trybuny odkrytej wzdłuż ulicy Hutniczej na Stadionie Miejskim w Stalowej Woli. W środę, 8 czerwca, firma Flis z Janowa Lubelskiego rozmontowała pierwsze krzesełka. W ten sposób wystartował pierwszy etap przebudowy stadionu. Jego efektem będzie powstanie 11-rzędowej trybuny zakończonej ścianami szczytowymi, która pomieści 1430 miejsc. Jej koszt to niespełna 6 mln zł.

Trybuna zadaszona blachą trapezową i szkłem będzie pierwszą z czterech nowych konstrukcji planowanych na obiekcie. Po jej ukończeniu prace przeniosą się na trybuny za bramkami, a gdy i one będą gotowe, pozostanie tylko wymiana trybuny głównej na dwupoziomową widownię.

Nie jest znany ani całkowity koszt, ani kompletny harmonogram, ponieważ władze Stalowej Woli będą realizować inwestycję na raty, zależnie od możliwości i tempa prac. Wydatek na nowoczesny stadion z zadaszeniem i oświetleniem szacuje się tu na ok. 50 mln zł. Jednak czas realizacji, pierwotnie szacowany na 2013 rok, jest nierealny. Wykonawca pierwszej, najmniejszej trybuny dostał bowiem czas do jesieni 2012, co dawałoby tylko rok na trzy znacznie większe trybuny.

Reklama