Kijów: Większa pojemność, pierwsze krzesełka

źródło: NSC-Olymp.com / 2012.org.pl

W środę na kijowskim Stadionie Olimpijskim pojawiły się pierwsze siedziska dla widzów. Po przeliczeniu pojemności, podobnie jak w Warszawie, okazało się, że pojemność jest nieco wyższa od planowanej. Kijów przekroczy granicę 70 000 miejsc, ale... nie na Euro 2012.

Reklama

Pierwsza partia 50 siedzisk na Stadionie Olimpijskim w Kijowie pojawiła się w środę. Wszystkie są składane, a ich kolorystyka ma tworzyć mozaikę, w której niebieski i żółty w różnych odcieniach to kolory dominujące. Są też białe krzesełka.

Foteliki są tak skonstruowane, aby łatwy był ich demontaż oraz konserwacja - podkreślają budowniczowie. Wszystkie fotele wykonane są z wysokiej jakości materiałów ogniotrwałych. Podobne krzesełka są zainstalowane na stadionach Olimpijskim i Wembley w Londynie oraz Soccer City w Johannesburgu.

Razem na stadionie w Kijowie zamontowanych sześć typów siedzisk: standardowe, dla osób niewidomych z dodatkowym wyposażeniem, krzesełka dla VIP-ów i stref biznesowych, dla osób niepełnosprawnych i osób im towarzyszących, oraz krzesła dla graczy.

Co ciekawe, na ukraińskim stadionie narodowym powtórzyła się sytuacja z Warszawy. U nas po ostatecznym przeliczeniu pojemności krzesełek będzie 58 145 (zamiast 55 920). W Kijowie liczba wzrośnie o ok. tysiąc. Zamiast 69 004, będzie 70 050 siedzisk. Ta pojemność nie będzie jednak obowiązywała podczas Euro 2012, bo na czas imprezy w użytku będzie „tylko” 65 720 miejsc.

Reklama