Szwajcaria: Liga pobiła rekord frekwencji

źródło: Stadionwelt.de; autor: michał

Czołowe ligi Europy są może poza zasięgiem, ale szwajcarskie kluby przyciągały na meczach Super League średnio 11 362 widzów na każdym meczu. Tak dobrego wyniku jeszcze nie było – relacjonuje Stadionwelt.de.

Reklama

Łącznie w ciągu sezonu na meczach szwajcarskiej Axpo Super League pojawiło się 2 045 169 kibiców. Pierwszy raz udało się przekroczyć magiczne dwa miliony i pierwszy raz średnia frekwencja każdego klubu powędrowała na poziom 11 362 widzów na mecz.

Warto przy tym pamiętać, że w Szwajcarii liga ma tylko 10 klubów, a wśród nich są zespoły z 17-tysięcznej Bellinzony, 30-tysięcznego Sionu czy 40-tysięcznego Thun. To właśnie miasteczka zaniżały bardzo mocno końcowy wynik – AC Bellinzona gromadziła tylko 3338 widzów. Na drugim biegunie są FC Basel (średnio 29 044) i Young Boys Berno (21 500), które pod względem widowni wyprzedziły najlepsze polskie kluby.

Co ciekawe, ten rekordowy sezon Szwajcarów może się okazać ostatnim, w którym tamtejsza Super League wyprzedza pod względem widowni Ekstraklasę. W nowym sezonie polska liga urośnie znacząco, a już dziś notuje bardzo wysoki wzrost frekwencji. Jaki dokładnie – podliczymy po zakończeniu rozgrywek.

Reklama