Radzionków: Doraźna modernizacja, ale ma być nowy stadion

źródło: Gazeta.pl

By otrzymać licencję, Ruch Radzionków zadaszy kolejnych 500 miejsc na swoim stadionie. W dalszej perspektywie ma się przenieść na nowy stadion. Firma Budus chce go postawić – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Ruch drży o licencję na nowy sezon pierwszej ligi. Problemem klubu są zarówno finanse, jak i infrastruktura. – Każda złotówka wydana na remont obiektu w Stroszku to pieniądze wyrzucone w błoto. Mimo to nie mamy wyjścia. Właśnie doszliśmy do porozumienia z firmą Rimsa, która zadaszy kolejne 500 miejsc na naszym obiekcie – mówi dla „Gazety Wyborczej” prezes Ruchu, Tomasz Baran.

Na szczęście jest szansa, że w Radzionkowie powstanie nowy stadion. – Do miasta pukają kolejni potencjalni inwestorzy. Stadion Ruchu chce budować firma Budus, która jest zaangażowana w przebudowę Stadionu Śląskiego, a wcześniej obiektu Cracovii. Budus byłby w stanie wyłożyć własne środki na budowę, a potem odzyskiwać to, co zainwestował, w ratach od miasta. Musimy zmieścić się w około 30 mln zł. To niedużo. Budus stawiał dotąd stadiony za minimum 90 mln. My jednak nie potrzebujemy giganta. Wystarczy nam nowoczesny stadionik na 6 tys. osób – zapowiada prezes.

Reklama