Nowa budowa: Sparda-Bank-Hessen-Stadion

źródło: własne

Choć pierwsze prace ruszyły dopiero w lutym, już dziś jedna trybuna jest prawie gotowa, a druga rośnie błyskawicznie. Nowy stadion dla 20 600 widzów powstanie w Offenbach w ciągu najbliższego roku, a jego architekci to twórcy stadionu Piasta Gliwice.

Reklama

I właśnie tym można tłumaczyć fakt, że budowa idzie tak szybko – firma Bremer AG realizuje tanie obiekty oparte na prostych rozwiązaniach, zbudowane głównie z prefabrykatów. Nic więc dziwnego, że od lutowych prac nad demontażem trybuny za bramką do jej zadaszenia minęło dosłownie parę miesięcy. Tu warto zauważyć, że różni się ona od rozwiązań widocznych na wizualizacjach, jakie prezentowaliśmy w styczniu – jest więcej rzędów, za to niektóre z nich niestety znalazły się za betonowymi kolumnami, przez co kibice będą mieć ograniczony widok.

W tej chwili realizowana jest już druga z czterech trybun, bo budowa przebiega tu etapami podobnymi do tych z Białegostoku. Najpierw powstanie symboliczna litera „L”, później to samo stanie się po drugiej stronie stadionu. W efekcie w połowie przyszłego roku, przed sezonem 2012/12, Kickers Offenbach będą mieć do dyspozycji 20 600 miejsc, w tym 10 500 siedzących, spośród których z kolei 920 będzie miało wyższy standard.

Nowy stadion będzie mniejszy od Stadion am Bieberer Berg, którego wysłużone trybuny zastępuje. Ale po pierwsze, klub nie ma w tej chwili potrzeby posiadania aż 25 000 miejsc, a po drugie, nowy obiekt można będzie niewielkim kosztem powiększyć o kolejne 10 500 miejsc. Do tego budynek klubowy będzie teraz oferował znacznie lepszą infrastrukturę, wraz z którą pojawią się większe możliwości zarabiania na stadionie.

Choć w świadomości kibiców stadion będzie zapewne funkcjonował stale jako Bieberer Berg, jego nazwa przez kolejnych 10 lat będzie brzmiała Sparda-Bank-Hessen-Stadion. Bankierzy zapłacili za ten przywilej 5 mln € - niewiele w porównaniu z najdroższymi kontraktami „naming rights”, ale całkiem nieźle jak na trzecioligowy klub.

Reklama