Litwa: Polacy zbudują stadion narodowy w Wilnie?

źródło: KurierWilenski.lt; autor: michał

„Kurier Wileński” informuje, że polscy inwestorzy i/lub wykonawcy mogą się zaangażować w modernizację infrastruktury sportowej Wilna. Na razie nie wiadomo dokładnie, o który obiekt może chodzić, bo opcji jest kilka.

Reklama

- Kontynuujemy spotkania z potencjalnymi inwestorami, ze spółkami, które interesują się nie tylko budową stadionów, lecz także hotelami, biurami i obiektami infrastruktury. Spotkanie z polskimi inwestorami jest właśnie jednym z takich – powiedział mer stolicy Artūras Zuokas.

Jedno z takich spotkań zaplanowano z przedstawicielami firmy ViaCon Polska. Miało się odbyć w poniedziałek, ale przeniesiono je na 7 czerwca. Mer Wilna nie zdradza, które stadiony mają budować Polacy w Wilnie, ale może chodzić albo o reprezentacyjny Žalgirio, albo o będący w powijakach od 20 lat stadion narodowy, albo o któreś z mniejszych obiektów.

W przypadku Žalgirio byłaby mowa o kompleksowej modernizacji, za to trudno ocenić możliwości ukończenia rozpoczętej 20 lat temu inwestycji. Dziś rygle z wystającymi zbrojeniami ledwie górują nad roślinnością, która wyrosła wokół. Przed kilkoma miesiącami wicemer Romas Adomavičius stwierdził, że budowa stadionu narodowego może być wznowiona jedynie dzięki prywatnym inwestorom. Dodał, że cena prac może sięgać około 350 mln litów (ok. 400 mln zł).

Reklama