Kołobrzeg: Stadion gotowy, inauguracja okrojona

źródło: e-kg.pl / e-Kotwica.pl; autor: michał

Zakończyły się odbiory na Stadionie Sebastiana Karpiniuka. Małe niedociągnięcia poprawione będą na dniach, a pierwszy mecz już 26 maja. Oficjalny mecz inauguracyjny został za to okrojony... ze strachu.

Reklama

W piątek portal e-kg.pl podał, że zakończyły się odbiory na nowym stadionie miejskim w Kołobrzegu. Nie było żadnych znaczących niedociągnięć – niewielkie poprawki będą nanoszone zgodnie z zaleceniami w najbliższych dniach. Wątpliwości może budzić jedynie stan murawy, która jest codziennie pielęgnowana i będzie dosiewana w miejscach, gdzie nie urosło jej wystarczająco dużo.

Już 26 i 29 maja na stadionie zostaną rozegrane dwa pierwsze mecze. W pierwszym reprezentacja Polski U19 zmierzy się z Włochami, a w kolejnym tego samego rywala będą mieli zawodnicy Irlandii Północnej. Oba spotkania odbędą się w ramach kwalifikacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Oficjalną inauguracją będzie spotkanie Kotwicy Kołobrzeg z Lechem Poznań, które ma się odbyć w weekend 3-4 czerwca wraz z innymi imprezami towarzyszącymi. Program jest jednak okrojony względem pierwotnych założeń – nie będzie zaplanowanych trzech meczów polityków z artystami. Zabraknie też zagranicznej gwiazdy, której przyjazd anonsowano. „Ze względów bezpieczeństwa” na obiekt nie będą również mogli wejść kibice Lecha, których miało być 300. Ta zmiana zaszła ze strachu przed zamieszkami po spotkaniu pucharowym w Bydgoszczy.

Reklama