Holandia: „Najbardziej sentymentalny stadion” doczeka się następcy

źródło: VVV-Venlo.nl

To już pewne – rada miasta Venlo zatwierdziła finansowanie dla nowego stadionu. Od sezonu 2013/14 VVV Venlo opuści słynne De Koel, które i miejscowi, i przyjezdni darzą wielkim sentymentem.

Reklama

VVV Venlo to drużyna grywająca od czasu do czasu w Eredivisie. W Anglii nazwano by ją „zespołem jojo” – to awansuje, to spadnie. Do tego gra na bardzo skromnym, ale też urokliwym stadionie De Koel, w dużej części opartym na naturalnym zboczu, otulonym zielenią. Komplet widzów to niewiele ponad 6000 osób, ale takie komplety oglądały już niejedno wielkie wydarzenie, by wspomnieć tylko rozbicie w pył PSV Eindhoven w styczniu 2009, kiedy przyjezdni ulegli maleńkiemu Venlo 0:6.

Niedługo takie wspomnienia będą jedynym, co zostanie kibicom, ponieważ radni właśnie zatwierdzili finansowanie dla nowego stadionu. W tej chwili nie wiadomo dokładnie, jaka będzie jego pojemność. Nie ma też projektu, ale kiedy tylko się pojawi postaramy się go pokazać. Prace ruszą w 2012 roku, a koniec zaplanowano na rundę jesienną sezonu 2013/14.

Pewne jest jedno – nowy obiekt będzie zaprzeczeniem tego obecnego. Po pierwsze, dziś stadion stoi w parku, a nowy powstanie w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie historycznej zabudowy. Po drugie, dziś poza skromnymi trybunami nie ma tam w zasadzie nic, a nowy będzie częścią dużego, wielofunkcyjnego kompleksu, nazwanego roboczo MFC deKazerne.

Plany dla VVV Venlo

Reklama