Francja: W Hawrze już montują zewnętrzną konstrukcję

źródło: własne

Za jedną z bramek trybuny są już prawie gotowe. Do żelbetowych prefabrykatów montowana jest teraz stalowa konstrukcja, na której oprze się elewacja i dach nowego stadionu. W lipcu ruszy montaż efektownych niebieskich paneli. Zobacz dzisiejsze zdjęcia.

Reklama

Jak mogliście się przekonać na zdjęciach z początku maja, trybuny przyszłego stadionu w Hawrze nabierają swojego ostatecznego kształtu. A ponieważ na części obwodu konstrukcja z żelbetowych prefabrykatów jest już cała, ruszył montaż stalowych kratownic.

Będą one elementem konstrukcji dachu i jednocześnie bazą dla efektownej elewacji z różnobarwnych paneli – podobnych do tych z Gdańska. W tym przypadku będą one jednak w odcieniach koloru niebieskiego. Montaż paneli ma ruszyć już w lipcu, kiedy konstrukcja stalowa nie będzie jeszcze obejmowała całego stadionu.

Inwestycja w Hawrze ruszyła w sierpniu 2010, a już na początku 2012 roku ma być oddany gotowy stadion na 25 000 miejsc. Za projekt odpowiedzialni są Anglicy z KSS Group i Francuzi z SCAU, a wykonawca to francuski gigant Vinci. Wartość inwestycji to 90 mln €.

Budowa Grand Stade du Havre

Budowa Grand Stade du Havre

Reklama