Warszawa: Ruszyły odbiory trybuny głównej

źródło: Onet.pl / PAP

Na początek Sanepid – to jego przedstawiciele wkroczyli dziś na teren nowej trybuny przy Łazienkowskiej. Niewykluczone, że Legia zagra na całym stadionie podczas szlagierowego meczu z Wisłą pod koniec maja – podaje Onet.pl.

Reklama

W pierwszej kolejności nowa trybuna główna Stadionu Wojska Polskiego przejdzie kontrolę pod kątem sanitarno-epidemiologicznym, później będzie sprawdzana przez straż pożarną i Państwową Inspekcją Pracy. Ostatecznie sprawą zajmie się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Ponieważ terminy poszczególnych analiz mogą na siebie zachodzić, władze Warszawy liczą, że w ciągu miesiąca obiekt będzie gotowy do rozgrywek w pierwszej połowie maja.

- Jestem umiarkowanym optymistą, ponieważ mamy miesiąc i jeśli wszystko przebiegnie po naszej myśli, to 11 maja przekażemy czwartą trybunę użytkownikowi. Oczywiście plany może nam pokrzyżować ujawnienie ewentualnych usterek. Wiele wskazuje jednak na to, że wykonawca wykazał się odpowiednią jakością prac - powiedział dla PAP dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak.

Jeśli odbiory zakończą się rzeczywiście z początkiem maja, wszystkie cztery trybuny będą gotowe na przyjęcie kibiców w meczu z Wisłą Kraków, 21 lub 22 maja. Wcześniej Legia gra dwa mecze wyjazdowe.

Reklama