Superpuchar Polski w... Ostródzie

źródło: własne

Podczas gdy w wielu krajach Superpuchar jest meczem prestiżowym, w Polsce wciąż ma marginalne znaczenie. Ale na tak małym stadionie nie odbywał się od... 13 lat!

Reklama

Pierwszy raz informację o lokalizacji podał w piątek burmistrz Ostródy, który stwierdził, że o wyborze miasta zadecydował „dobry PR”. Spotkanie zaplanowano na 23. lipca, a odbędzie się na budowanym obecnie miejskim stadionie. Będzie to pierwszy mecz rozgrywany na obiekcie, który stara się o goszczenie jednej z reprezentacji podczas Euro 2012. Tuż po spotkaniu mistrza i zdobywcy Pucharu Polski dojdzie do rywalizacji Borussii Dortmund z jednym z polskich ligowców, najpewniej z Legią (26. lipca lub pierwszy tydzień sierpnia).

Stadion Miejski w Ostródzie powstaje od roku i budowa zbliża się ku końcowi. Właśnie zakończył się montaż konstrukcji dachu nad główną trybuną. Druga część widowni będzie odkryta, za bramkami trybun nie będzie. Inwestycja z otaczającą infrastrukturą kosztuje ok. 39 mln zł, z czego 70% stanowi dotacja ze środków unijnych. Jego lokalizacja i bliskość hoteli wysokiej klasy to atuty obiektu. Przedstawiciele Ekstraklasy S.A. przyjechali do nas w ten weekend, bo dowiedzieli się, że będziemy gościć piłkarzy Borussii Dortmund. Byli pod ogromnym wrażeniem naszych nowych hoteli. Przyznali, że nasi ligowcy na co dzień w takich nie sypiają - chwalił się burmistrz Olgierd Dąbrowski.

Fot: UM Ostróda

Co jest powodem do dumy dla Ostródy, niekoniecznie wzbudza entuzjazm wśród kibiców. Obie trybuny łącznie mieszczą zaledwie 4998 osób. Na tak małym stadionie meczu o Superpuchar nie rozgrywano od 1998 roku, kiedy gospodarzem był Grodzisk Wielkopolski. W ostatnich dwóch latach mecz rozgrywano na większych obiektach – w Płocku (2010) i Lubinie (2009).

Reklama