Stadiony.net: Turnieje i Publikacje

źródło: własne

Drugi z działów powraca po długiej przerwie. Pierwszy debiutuje, dlatego czekają go jeszcze usprawnienia. Ale już teraz znajdziecie tam areny największych imprez piłkarskich od 2000 do 2022 roku. W przypadku zakończonych turniejów znajdziecie też listy wszystkich meczów z wynikami i frekwencjami.

Reklama

Ponieważ do sierpniowego dziesięciolecia Stadiony.net coraz bliżej, od dziś możecie korzystać z dwóch nowych działów w serwisie. Publikacje stali użytkownicy już znają, ponieważ ten dział powraca po przebudowie. Tym razem poza opisami stadionów oraz tłumaczeniami dokumentów UEFA znajdziecie w nim teksty o tematyce historycznej, a już wkrótce również nowe publikacje naukowe – nie tylko z Polski.

Turnieje to odpowiedź na Wasze sugestie i miejsce, w którym będziecie mogli na bieżąco śledzić doniesienia o budowach i projektach szykowanych na nadchodzące imprezy, a także sprawdzić areny i przebieg rozgrywek z przeszłości. Na starcie w bazie jest 11 imprez – Mundiale od 2002 do 2022 roku, a także Euro – od 2000 do 2016. W przyszłości chcemy zbierać w tym dziale dane też o mniejszych wydarzeniach piłkarskich i arenach, na których się odbywają.

Już teraz możecie znaleźć wszystkie wyniki meczów wymienionych wyżej Mistrzostw, a w dodatku każde spotkanie jest przyporządkowane do stadionu, na którym było rozgrywane. Poza wynikiem z boiska możecie też sprawdzić ten z trybun – frekwencje są podane przy każdym spotkaniu, a dane opieraliśmy – na ile się dało – na oficjalnych statystykach.

Stadiony w Turniejach mają wzbogacone prezentacje – jest tam miejsce na zdjęcia zrobione przez uczestników samych imprez. Dlatego jeśli mieliście okazję być na Mundialu lub Euro i chcecie podzielić się swoimi materiałami, zachęcamy do przesyłania ich do naszej redakcji na adres michal@stadiony.net. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie pokazać, jakie zmiany zachodzą na stadionach po zakończeniu wielkich turniejów. Przykładów nawet w tych ostatnich Mistrzostwach nie brakuje – stadiony w Kobe, Seogwipo czy portugalskiej Leirii wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat wstecz.

Reklama