Nowe: Żagań, Wrocław, Opoczno

źródło: własne

To najświeższy stadion w Polsce – Arenę Żagań otwarto zaledwie wczoraj, w Wielki Czwartek. Mecz Czarnych z Jarotą Jarocin zakończył się zwycięstwem, na dobry początek. Do tego po raz pierwszy na Stadiony.net obiekty Ślęzy Wrocław i Ceramiki Opoczno.

Reklama

Arena Żagań

To właśnie ten obiekt, za którego zdjęcia dziękujemy Kibicom Czarnych, jest przyczyną dzisiejszej aktualizacji. Mieści skromne 2060 widzów (w tym 198 gości), ale niewielkie zadaszenie i sztuczne światła sprawiają, że nie mogliśmy pominąć tego obiektu.

Tym bardziej, że właśnie wczoraj Arenę zainaugurowali piłkarze Czarnych, wygrywając z Jarotą Jarocin 2:0 w swoim pierwszym meczu. Stadion z bieżnią lekkoatletyczną jest częścią znacznie większego, wartego 31 mln zł kompleksu rekreacyjnego, finansowanego w ponad 1/3 ze środków unijnych. Od dziś zapraszamy do oglądania zdjęć tego kameralnego, ale miłego dla oka obiektu.

Przy okazji postanowiliśmy nieznacznie odświeżyć polski dział, dodając porcję zdjęć ze zbiorów Adama Szyszki, któremu również niezmiernie dziękujemy. Na pierwszy ogień Stadion Ceramiki Opoczno.

Na 50-lecie klubu obiekt przepełniło ok. 10 000 widzów, ale dziś mieści ich znacznie mniej. Większość z 3200 krzesełek zlokalizowana jest na trybunie odkrytej i tylko niewielki taras ze stalowymi rzędami daje kolejnych 280 miejsc z zadaszeniem, nad pomieszczeniami budynku klubowego. Obok znajduje się niewielka trybunka dla mediów, a pod nią ławki rezerwowych.

W dzisiejszej aktualizacji znajdziecie także trzeci nowy obiekt, choć nowy jedynie w naszej bazie, nie w rzeczywistości. To wrocławski Intakus Park, stadion o chyba najbardziej oryginalnej nazwie w kraju. Na deser mały lifting przeszły materiały zdjęciowe z Radomia i Bełchatowa.

Reklama