Narodowy: Krzesełka już są, a będzie więcej

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Na Stadionie Narodowym w Warszawie na trybunach rozpoczął się montaż siedzisk. Docelowo zostanie zamontowanych dokładnie 58 145 siedzisk w kolorach czerwonym i srebrnym – podało Narodowe Centrum Sportu. To wzrost o ponad 2000 względem wcześniejszych informacji.

Reklama

Po wykonaniu rysunków warsztatowych rozplanowania wybranych modeli siedzisk (łącznie z miejscami przed lożami i wzdłuż konstrukcyjnego rozdzielenia górnego i dolnego pierścienia trybun) liczba siedzisk okazała się większa o ponad 3 000.

Widownia Stadion Narodowego w Warszawie składa się z dwóch pierścieni trybun: dolnego, który przeznaczony jest dla 24 000 widzów oraz górnego, na którym zasiądzie ok 33 000 widzów. Pozostałe miejsca znajdują się na konstrukcyjnym rozdzieleniu pierścieni. Do końca czerwca br. zostanie zamontowanych 48 456 siedzisk z tworzyw sztucznych, 3980 siedzisk przeznaczonych do demontażu w razie potrzeb, 4713 siedzisk VIP pokrytych sztuczną skórą i 996 super VIP o podobnych parametrach.

Siedziska srebrne i czerwone będą montowane w różnym ustawieniu, zgodnie z projektem kolorystyki opracowanym przez projektantów.

Każde siedzisko mocowane jest do trybun za pomocą śrub. Siedziska są składane, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie ich w czystości.

Siedziska wykonane są z najwyższej jakości materiału i produkowane są w Polsce, w zakładach Nowy Styl w Krośnie. Ponad 40 000 krzeseł z tworzywa sztucznego i 3500 pokrytych sztuczną skórą zostało już wyprodukowanych, trwają ich dostawy na Stadion. Tygodniowo będzie montowanych ok. 5 tysięcy krzesełek, przez ekipę kilkudziesięciu osób.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z pierwszych efektów montażu:

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie Fot: Narodowe Centrum Sportu

Reklama