Moguncja: Nowy stadion się zieleni

źródło: Coface-Arena.de

Podczas gdy trybuny na zewnątrz i od środka nabierają czerwonych barw klubu, na środku stadionu ułożone są już pierwsze pasy murawy – podała Coface-Arena.de. Jeszcze w tym tygodniu boisko może być wyłożone w całości.

Reklama

Najpierw w marcu mogliśmy obserwować pierwsze plamy czerwonej farby na masywnych betonowych trybunach. Fasady Coface Areny dziś są już niemal całkiem pomalowane. Wewnątrz z kolei kończy się montaż krzesełek. Ułożone są już na dwóch trybunach, a teraz trwa instalacja na głównej trybunie. Pozbawiona siedzisk będzie trybuna dla najbardziej zagorzałych kibiców oraz sektor gości po drugiej stronie stadionu.

Ale poza pracami na widowni ruszyło też układanie murawy. Prace przygotowawcze nad podłożem trwały od początku marca. W obecnym tempie będzie ułożona jeszcze w tym, a najpóźniej w przyszłym tygodniu. Oczywiście boisko Coface Areny będzie zimą podgrzewane.

Oficjalną inaugurację zaplanowano na 3. lipca, ale szczegóły ceremonii nie zostały jeszcze ogłoszone na stronie stadionu. W drugiej połowie lipca odbędzie się na stadionie towarzyski turniej Liga Total!, a od sezonu 2011/12 na stałe wprowadzi się tu FSV Mainz. Do tego czasu zapraszamy na porcję zdjęć z budowy:

Fot: Coface-Arena.de

Reklama