Londyn: Przetarg na przebudowę Olimpijskiego

źródło: CNplus.co.uk

Budowa jeszcze się nie skończyła, a West Ham już ogłasza przetarg na projekt i wykonanie przebudowy stadionu po Olimpiadzie 2012. Rozstrzygnięcie zaplanowano na sierpień, a koniec prac na maj 2014 – podał serwis Construction News.

Reklama

Ruszył przetarg na przebudowę Stadionu Olimpijskiego w Londynie po Igrzyskach 2012. West Ham, który będzie przyszłym gospodarzem obiektu, zaprasza firmy chętne zaprojektować i nadzorować zmiany. Inwestycja ma się zamknąć w sumie 100 mln funtów.

Przypomnijmy, że według przedstawionej przez londyński klub dokumentacji stadion po przebudowie miał wyglądać bardzo podobnie jak obecnie. Pokazuje to poniższa wizualizacja:

Teraz jednak okazuje się, że może być inaczej. W grę wchodzi bowiem nie tylko przedłużenie dachu, jak to opisywano dotychczas, ale nawet demontaż obecnego i budowa zupełnie nowego zadaszenia. Pojemność na mecze piłkarskie ma wynosić 60 000 miejsc, ale już na mityngi lekkoatletyczne 74 000. Podczas koncertów widzowie mają mieć do dyspozycji 90 000 miejsc.

Poza przebudową trybun i dachu mają się pojawić nowe pomieszczenia zaplecza trybun – bogata strefa VIP, stała infrastruktura sanitarna i cateringowa dla zwykłych kibiców, a do tego pomieszczenia biurowe.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w sierpniu i wtedy też zacznie obowiązywać umowa między klubem a projektantami/wykonawcami. Efekty ich prac mają być widoczne w maju 2014. Wtedy obiekt musi być otwarty po przebudowie, by móc przed startem piłkarskiego sezonu 2014/15 zorganizować imprezy testowe.

Reklama